Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Venskabsstævne    Udskriftsdato  01 marts 2015   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2015         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby            1:51.62   
Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby            2:01.84   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            1:53.07   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:53.57   
Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            1:54.16   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            1:53.71   
Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            2:00.78   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josefine Staudt  2005  Vest-Brøndby            2:05.16   
Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            2:06.73   
Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            2:06.85   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            2:16.89   
Emilie Prytz Tillisch  2004  Hvidovre Svømme Klub            2:25.09   
                     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            2:00.86   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            2:13.74   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malou Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            47.01   
Ida Jacobsen  2005  Vest-Brøndby            54.42   
Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            55.76  OD2 
Ellen Kyndi Serup  2005  Hvidovre Svømme Klub            56.46   
Caroline Handschuh  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:01.48   
Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby            1:09.31   
Fie Bugge Vestergaard  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:12.32   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømme Klub            55.76  OD1 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            58.58   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            59.37   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            1:00.79   
Rikke Parkhøi  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:01.61   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            1:03.37   
Maica Jensen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:03.54   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            1:04.82   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:05.19   
10  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:08.15   
11  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømme Klub            1:19.41   
12  Alma Strange  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:28.08   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub            50.21   
Josef Kindy  2003  Hvidovre Svømme Klub            51.53   
Johan Rothaus Ølykke  2004  Hvidovre Svømme Klub            53.30   
Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            55.49   
Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            59.84   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            56.21   
Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            56.52   
Theo Flügge  2006  Hvidovre Svømme Klub            59.57   
Christoffer Sander  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:00.67   
Daniel Bang Svendsen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:01.07   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:01.19   
Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:02.58   
Peter Cleemann  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:04.29   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            1:04.72   
10  Alfred Prytz Tillisch  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:05.14   
11  Raheeq Hamid  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:05.30   
12  Oliver Preisler  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:05.54   
13  Marco Gundel Harmens  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:05.96   
14  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:06.73   
15  Malthe Holstvig  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:07.16   
16  Albert Poulsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:12.34   
17  Andreas Hein  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:15.07   
18  Castor Hernø  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:16.37   
19  Jonathan Meyer-Lassen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:38.10   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:44.25   
Alma Gotfredsen  2005  Vest-Brøndby            1:46.43   
Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            2:12.42   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            1:59.58   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            2:14.69   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            2:17.09   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            2:37.59   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:32.03   
Jaime Mass Pedersen  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:32.65   
Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub            1:35.54   
Josef Kindy  2003  Hvidovre Svømme Klub            1:36.58   
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            1:36.67   
Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:51.08   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            1:45.33   
Kristian S. Sørensen  2005  Vest-Brøndby            1:47.44   
Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            1:48.08   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            2:00.52   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            2:10.48   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            2:25.35   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Svane  2005  Vest-Brøndby            1:00.43   
Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:06.80   
Kathrine Holm  2005  Vest-Brøndby            1:07.88   
Emilie Prytz Tillisch  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:07.97   
Ellen Kyndi Serup  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:09.23   
Selina Koch-Mathews  2005  Vest-Brøndby            1:14.59   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub            55.90   
Johan Rothaus Ølykke  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:20.41   
                     
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            2:15.44   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            2:21.67   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            2:23.48   
Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            2:28.61   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            2:32.52   
Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            2:42.24   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:47.01   
Jaime Mass Pedersen  2004  Hvidovre Svømme Klub            1:53.62   
Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            2:01.49   
Cassius Arbo Christensen  2003  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            1:57.66   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            2:00.55   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            2:02.97   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            2:16.54   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            2:44.56   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malou Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            43.69   
Nicoline Mørch Andersen  2005  Hvidovre Svømme Klub            45.08   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            48.59   
Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            49.44   
Ellen Kyndi Serup  2005  Hvidovre Svømme Klub            53.14   
Caroline Handschuh  2005  Hvidovre Svømme Klub            55.31   
Emilie Prytz Tillisch  2004  Hvidovre Svømme Klub            58.27   
Fie Bugge Vestergaard  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:33.80   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte K. Andersen  2006  Vest-Brøndby            53.88   
Rikke Parkhøi  2006  Hvidovre Svømme Klub            55.18   
Maica Jensen  2006  Hvidovre Svømme Klub            56.21   
Rebecca Loft Helms  2006  Vest-Brøndby            1:02.70   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            1:03.19   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømme Klub            1:06.25   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            1:06.89   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            1:11.19   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            1:16.00   
10  Lærke Hansen  2006  Vest-Brøndby            1:19.42   
11  Wilma Nørgaard  2006  Vest-Brøndby            1:19.54   
12  Alma Strange  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:29.32   
13  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømme Klub            1:38.77   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Kusk  2003  Hvidovre Svømme Klub            42.84   
Josef Kindy  2003  Hvidovre Svømme Klub            42.87   
William Mitchell  2004  Vest-Brøndby            46.20   
Villads Lund Larsen  2004  Hvidovre Svømme Klub            48.79   
Johan Rothaus Ølykke  2004  Hvidovre Svømme Klub            50.26   
Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svømme Klub            53.66   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            45.28   
Gustav Steen Andersen  2006  Vest-Brøndby            47.55   
Daniel Bang Svendsen  2006  Hvidovre Svømme Klub            49.34   
Christoffer Sander  2005  Hvidovre Svømme Klub            50.72   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            54.53  MD1 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            54.53  MD2 
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            55.22   
Theo Flügge  2006  Hvidovre Svømme Klub            56.64   
Albert Poulsen  2005  Hvidovre Svømme Klub            58.34   
10  Raheeq Hamid  2005  Hvidovre Svømme Klub            59.04   
11  Malthe Holstvig  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:00.21   
12  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            1:00.23   
13  Peter Cleemann  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:01.98   
14  Oliver Preisler  2005  Hvidovre Svømme Klub            1:02.16   
15  Marco Gundel Harmens  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:03.69   
16  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:04.05   
17  Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:04.92   
18  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            1:06.16   
19  Andreas Hein  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:11.12   
20  Alfred Prytz Tillisch  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:22.57   
21  Jonathan Meyer-Lassen  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:28.19   
22  Castor Hernø  2006  Hvidovre Svømme Klub            1:34.64   
                     
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Seabees 1 Piger  Vest-Brøndby            3:30.68   
  Kathrine Holm  2005      57.06        57.06   
  Ida Jacobsen  2005                 
  Alberte K. Andersen  2006                 
  Caroline Svane  2005      3:30.68        3:30.68   
                     
Seabees 4 Piger  Vest-Brøndby            3:33.68   
  Josefine Staudt  2005      48.08        48.08   
  Selina Koch-Mathews  2005                 
  Alma Gotfredsen  2005                 
  Natascha Packert-Frandsen  2005      3:33.68        3:33.68   
                     
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hvidovre Drenge  Hvidovre Svømme Klub            2:58.82   
  Kasper Kusk  2003      43.59        43.59   
  Bertram T. Aunsholm  2004                 
  Jaime Mass Pedersen  2004                 
  Marius Kjær Hoelgaard  2004      2:58.82        2:58.82   
                     
Seabees 3 Drenge  Vest-Brøndby            3:04.68   
  William Mitchell  2004      45.07        45.07   
  Cassius Arbo Christensen  2003                 
  Kristian S. Sørensen  2005                 
  Gustav Steen Andersen  2006      3:04.68        3:04.68   
                     
Seabees 2 Drenge  Vest-Brøndby            3:20.87   
  Sigurd Chistopher Vickery  2005      53.44        53.44   
  Esben Rasmussen  2004                 
  Carl Emil Ljungdahl  2006                 
  Magnus Rasmussen  2006      3:20.87        3:20.87   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  01 marts 2015 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:03